Okrągłe urodziny bliskiej nam kobiety (np. koleżanki, przyjaciółki, siostry, dziewczyny, żony) to szczególna okazja i doskonały moment na obdarowanie jej wyjątkowym prezentem. Niestety, często jest tak, że mimo że znamy daną osobę bardzo dobrze, to możemy mieć spory problem z wyborem prezentu. Przygotowaliśmy kilka wskazówek. Zachechęcamy do lektury! 

Super prezent na 30

Szukając upominku dla młodej, trzydziestoletniej kobiety, warto zastanowić się nad kilkoma aspektami, mianowicie nad:

- zainteresowaniami i pasją salenizantki,

- jej zwyczajami (entuzjastka wina ucieszy się z gadżetu związanego z preferowanym przez nią trunkiem, abstynentka uzna to za zupełny niewypał),

- jej podejściem do życia i otaczającej rzeczywistości (dla minimalistki kolejna ozdoba do pokoju może być rozczarowaniem, a dla osoby lubiącej bibeloty, strzałem w dziesiątkę),

- kosztem potencjalnego prezentu (ma to znaczenie nie tylko dla naszego portfela, ale również dla dobrego samopoczucia obdarowywanej - zbyt drogi przedmiot może wprawić ją w zakłopotanie itp.).

Słabość obdarowywanej Twoją siłą - zainspiruj się nią

Praktyczne prezenty to w zasadzie zawsze dobra opcja. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta i oczywista - są przydatne. Oznacza to, że poza wyglądem pełnią inne istotne funkcje, dzięki czemu nie dołączają do grona, kolokwialnie rzecz ujmując, "kurzołapaczy". Ponadto, obdarowana przez nas osoba, sięgając po nie każdorazowo, podczas wykonywania codziennych czynności z pewnością o nas pomyśli. 

Wybór praktycznych upominków dla świeżo upieczonej trzydziestolatki jest ogromny. Znajdzie się coś dla:

- smakoszki porannej kawy (np. leniwy kubek Deluxe, zestaw do parzenia kawy bez fusów),

- pasjonatki gotowania z poczuciem humoru (np. fartuszek z napisem: "I cook with wine. Sometimes I even add it to the food"/"I'm sexy and I know it!"),

- podróżniczki (np. pokrowiec na walizkę, mapa świata zdrapka),

- eleganckiej pracowniczki biurowej (np. pendrive szminka),

- fanki domowego spa (np. ręczniko - szlafrok),

- ciągle spragnionej ciepła (np. grzejące kapcie na USB, grzejący pierniczek o gorącym sercu),

- entuzjastki zdrowego trybu życia (np. miksujący kubek),

- dla roztrzepanej i energicznej (np. lokalizator NotiOne Play),

- gadżetomaniaczki kosmetycznej (np. elastyczny uchwyt na lakier do paznokci zakładany jak pierścionek),

- zapalonego mola książkowego (np. składana lampka czytelnika LED).To tylko przykłady oryginalnych, niebanalnych prezentów dla kobiet ceniących sobie praktycyzm. 

Nie trzymaj się kurczowo utartych schematów

Co jeśli wiemy, że bliska nam kobieta nie lubi tego typu podarunków? Ciekawą propozycją może okazać się "Zdrapka przeżyć dla niej", która będzie doskonałą inspiracją do czerpania z życia pełnymi garściami. Pamiętajmy, że najważniejsze to zastanowić się, co jest istotne dla ważnej dla nas osoby i podjąć próbę ofiarowania jej tego. Niektóre marzenia wydają się być nie do spełnienia, bo co jeśli kobieta powie, że brakuje jej tylko gwiazdki z nieba? Zawsze można wyjść naprzeciw jej oczekiwaniom i wręczyć jej świecący księżyc z wbudowanym czujnikiem zmierzchu, który rzeczoną gwiazdką nie będzie, ale czyż nie będzie równie fascynujący i tajemniczy? Pamiętajmy, że w dawaniu prezentów ogranicza nas jedynie nasza fantazja.