Baby shower cieszy się w Polsce dużą popularnością. Młode mamy chętnie organizują takie przyjęcia i zazwyczaj z niecierpliwością czekają na to wyjątkowe spotkanie. Doskonale wiemy, że zaproszeni często mają problem z wyborem odpowiedniego prezentu i służymy pomocą. Poniżej kilka inspiracji. Zachęcamy do lektury!

Czym jest baby shower?

Czas ciąży jest ogromnym przeżyciem. Choć oczekiwanie na maluszka, który już niedługo pojawi się na świecie dostarcza rodzicom wielu pozytywnych emocji, to stres i obawy przed nadchodzącymi zmianami są nieuniknione.
Baby shower to czas, w którym przyszła mama może podzielić się swoimi wątpliwościami i obawami z innymi kobietami, podczas przyjęcia panie wymieniają się doświadczeniami i radami, a przede wszystkim dodają otuchy przyszłej mamie i pokazują, że zawsze będą dla niej wsparciem.  Baby shower ma symbolizować “oblanie” maleństwa i jego mamy prezentami materialnymi, ale także wartościami niematerialnymi, takimi, jak wsparcie, pomoc czy miłość.

Tradycja baby shower sięga XVIII-wiecznych Stanów Zjednoczonych, w Polsce pojawiła się niedawno i wciąż zyskuje na popularności.

TOP 8 prezentów na baby shower

Jak już wspomnieliśmy, wielu zaproszonych na baby shower ma problem z wyborem odpowiedniego prezentu dla maleństwa. Oczywiście  wybór takiego drobiazgu uzależniony jest od kilku czynników, między innymi od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na ów cel, a także potrzeb i preferencji ciężarnej. Poniżej lista topowych prezentów idealnych na baby shower - przygotowaliśmy zarówno propozycje dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

1. Pajac 

pajac na baby shower

  • wygodny, miękki, wykonany z bawełny pajac to obowiązkowy element garderoby każdego bobasa. Do wyboru mamy pajace w wielu kolorach i z różnymi nadrukami.

2. Zegar z ramkami

zegar z ramkami

  • to prezent, który będzie pamiątką na bardzo długi czas. W zestawie znajduje się 12 ramek i oczywiście wskazówki zegara. W ramkach umieszczamy zdjęcia, a następnie montujemy na ścianie - każda z ramek to jedna godzina. W środku naszego zegara montujemy wskazówki. Całość wygląda doskonale.  Więcej zegarów, możesz znaleźć tutaj, ciekawe propozycje nie tylko dla maluszków!

3. Zegar baby planner

wyjątkowy ZEGAR Baby Planner

  • to zabawny, ale zarazem praktyczny prezent dla bobasa i jego rodziców. Jest to okrągły zegar ścienny, który zamiast liczb symbolizujących godziny, ma różnego typu obrazki, symbolizujące  czynności, które rodzice wykonują każdego dnia, na przykład karmienie malucha, usypianie, drzemka, zmiana pieluch, kąpiel itd.

4. Śliniak z rękawami

Baby Doctor - Śliniak z rękawami

  • śliniaków nigdy dość - z pewnością zgodzą się z tym stwierdzeniem wszyscy rodzice. Wygodny, a zarazem gustowny śliniak wyposażony w regulowane wiązanie na szyi i praktyczne rękawki ze ściągaczami ochroni ubranko dziecka przed zabrudzeniem. Największym powodzeniem cieszą się śliniaki z różnego typu motywami, na przykład stylizowane na koszulę artysty, fartuch lekarski, mundur policyjny

5. Ramka na zdjęcia

ramka na zdjęcia dziecka

  • gustowna ramka będzie pamiątką na całe życie. Zakupić możemy ramki w wielu kształtach i wielkościach oraz z różnego typu motywami. Dużym powodzeniem cieszą się ramki ‒ antyramy, stylizowane na okładki różnego typu czasopism, wystarczy dołączyć zdjęcia malucha i mamy  piękną, personalizowaną okładkę.

6. Body 

Body dla dziecka - baby shower

  • body to kolejny ważny element  element garderoby każdego malucha. Tutaj wybór jest bardzo duży, dostępne są body w wielu kolorach i z różnymi motywami, pamiętajmy jednak o delikatnej skórze bobasa i wybierzmy ubranka z naturalnych materiałów, najlepiej z bawełny.

7. Baby Emergency Frame 

Baby Emergency Frame

8. Kocyk z rękawami

dziecięcy KOCYK Z RĘKAWAMI

  • na chłodniejsze dni z pewnością przyda się miękki kocyk. Dużą popularnością cieszą się koce ze specjalnymi otworami na głowę, z  dużym kapturem i rękawami, które nie ograniczają ruchu. Choć do kocyka maluch będzie musiał nieco podrosnąć, to z pewnością będzie to fajny upominek.

Inne prezenty na baby shower

Co jeszcze warto kupić na baby shower? Tutaj wymienić możemy własnoręcznie wykonane ubranka i ozdoby do pokoju dziecięcego, a także kosmetyki dla noworodka - płyn do kąpieli, krem, oliwka  to praktyczne prezenty, które z pewnością się przydadzą. Podarować również można pieluszki, zabawki, butelkę, skarpetki, laktator, komplet pościeli czy poduszkę. Szukasz więcej propozycji sprawdź kategorię prezenty na baby shower i wybierz ciekawy upominek dla swojego maluszka.

Często goście obdarowują podarunkami malucha, ale także jego mamę. Jaki drobiazg można wręczyć gospodyni przyjęcia? Tutaj sprawdzą się  takie upominki, jak książka, pojemna torba, kosmetyki czy biżuteria.

Podsumowanie

Baby shower cieszy się coraz większą popularnością. Takie przyjącie jest wspaniałą okazją, do dzielania się doświadczeniami i radami na temat opieki nad dzieckiem. Zaproszeni na takie przyjęcie często chcą podarować maluchowi i jego mamie jakiś drobiazg. Wśród najpopularniejszych prezentów wymienić można śpioszki, śliniaczki, zegary, ramki, na zdjęcia, body. W przypadku problemów z wyborem można podpytać ciężarną, jaki drobiazg przydałby się jej najbardziej.