Nie da się ukryć, że 50-te urodziny są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu człowieka. Tuż po osiemnastce są chyba najhuczniej obchodzonymi urodzinami. Nie codziennie kończy się pół wieku, dlatego warto zadbać o okoliczności. Sporo osób decyduje się na organizację różnorodnych imprez urodzinowych w lokalach z oprawą muzyczną. Bardzo ważne są oczywiście również życzenia, dlatego jeśli masz w rodzinie lub wśród swoich znajomych kogoś, kto kończy 50 lat, przemyśl, czego chciałbyś życzyć danej osobie. Możesz również wybrać odpowiedni podarunek. Czego życzyć na 50-te urodziny? W jaki sposób powinno się składać życzenia?

Czego można życzyć na 50-te urodziny?

"Wszystkiego najlepszego", "100 lat" - to chyba najpopularniejsze zwroty, jakie może usłyszeć każdy solenizant. Są to również dość utarte sformułowania, dlatego jeśli składasz życzenia solenizantowi bliskiemu swojemu sercu, warto zdecydować się na kilka spersonalizowanych słów, które z pewnością ją ucieszą.

Na 50 urodziny można życzyć, m.in.:

  • wszelkiej pomyślności,
  • zdrowia, radości,
  • spełnienia najskrytszych marzeń,
  • realizacji swoich planów,
  • szczęścia rodzinnego,
  • pociechy z wnucząt.

O czym pamiętać składając życzenia?

Pamiętaj, że dobierając odpowiednie sformułowania do życzeń, musisz nawiązać do relacji, jaką masz z solenizantem. Jeśli jest to bliska osoba, życzenia mogą być osobiste, od serca, połączone z uściskami. Składając natomiast życzenia osobie, z którą masz oficjalne stosunki, zadbaj o profesjonalizm. Użyj kilku sformułowań dotyczących kariery, zdrowia, rodziny, unikaj raczej zbyt wylewnych życzeń, ponieważ nie zawsze jest to mile widziane.

Sposób składania życzeń należy również dobierać do stylu bycia danej osoby. Jeśli solenizant z natury lubi dowcipkować, ma dystans do siebie, możesz pozwolić sobie na nieco śmielsze życzenia. Natomiast wielu 50-latków jest też osobami statecznymi, dlatego nie wypada jednak składać żartobliwych życzeń. Jeśli chcesz w tej sytuacji mimo wszystko postawić na humor, przemyśl wcześniej słowa, które chcesz wypowiedzieć. Muszą one być odpowiednio dobrane do sytuacji.

Co ciekawe, 50- te urodziny bardzo często są przełomowym czasem w życiu człowieka. Dla wielu jest to odpowiedni moment, aby spełniać marzenia, których nie zrealizowało się w młodości lub też zabrakło na nie odwagi, czy środków finansowych. Jeśli znasz takie osoby, być może do życzeń warto dołączyć podarunek, który pomoże zrealizować niespełnione hobby, pragnienia. Pamiętaj, aby przypomnieć o tym w życzeniach, że w tym wieku nadal można realizować szalone i ciekawe przedsięwzięcia.

Propozycje życzeń na 50 urodziny 

Poniżej prezentujemy 2 przykładowe propozycje życzeń na 50-te urodziny. Dzięki temu nie będziesz musieć samodzielnie formułować zdań, możesz skorzystać z gotowych schematów.

  1. Z okazji twoich 50-tych urodzin życzę Ci radości, zdrowia, pomyślności w karierze zawodowej, a także w życiu rodzinnym. Co więcej, pamiętaj, że jest to świetny czas na realizację wszystkich Twoich najskrytszych marzeń.
  2. Z okazji urodzin życzę Pani/Panu wszystkiego dobrego, realizacji zaplanowanych przedsięwzięć, zdrowia pomyślności, ciepła rodzinnego, powodzenia w życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym.

50-te urodziny to czas szczególny w życiu bardzo wielu ludzi. Jeśli masz solenizanta, który skończy w tym roku pół wieku, postaraj się dobrać życzenia odpowiednio do sytuacji. Zwrócić także uwagę na to, jaki ta osoba ma charakter, co lubi. Odwołaj się do jej życia prywatnego lub zawodowego. Pamiętaj, aby być miłym i serdecznym. Jeśli natomiast nie wiesz, jak sformułować zdania, możesz skorzystać z naszych dwóch gotowych zestawów życzeń.